پیام روز
     پیام ایمنی : كارخود را با توجه به مقررات ايمني انجام دهيد.     پیام ایمنی : با توجه به آموزش موازین ایمنی ، حافظ سرمایه های جانی ومالی خود باشید.     پیام ایمنی : در جشنها هنگام استفاده از برف شادی جوانب احتیاط را رعایت فرمایید/از آنجایی که مواد تشکیل دهنده برف مصنوعی داخل اسپری ها، به شدت قابل اشتعال است در مواجهه با شعله و جرقه سریعا اتش می گیرید     در چهارشنبه اخر سال مواظب فرزندان خود باشیم     بیائید همه با هم در کنار خانواده چهارشنبه آخر سال را به جشن مهرورزی و دوستی تبدیل نمائیم

امداد رسانی آتش نشانان در پی بارندگی شدید و آب گرفتگی معابر

شنبه 14 مهر 1397

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشنی و خدمات ایمنی شهرداری بابل ، از لحظات اولیه شروع بارندگی در بابل نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل که در حالت آماده باش کامل به سر می بردند جهت امداد رسانی به شهروندان در نقاط مختلف  سطح شهر حاضر شدند.

بنابراین گزارش مهندس محمد قاسم دابوئیان طبری سرپرست سازمان که از لحظات اولیه بارندگی در ستاد فرماندهی سازمان و سطح شهر حضور داشت در خصوص روند امداد رسانی آتش نشانان عنوان نمود : از ساعت 16 عصر روز جمعه 13 مهر ماه  تا صبح روز شنبه 14 مهر ماه 97 طی اطلاع و هشدار سازمان هواشناسی و مدیریت بحران شهرستان مبنی بر بارش شدید باران و احتمال جاری شدن سیلاب پیرو هماهنگی های قبلی تعداد 45 نفر از آتش نشانان به صورت آماده باش در ایستگاههای پنج گانه عملیاتی سازمان حضور داشته تا در صورت نیاز جهت امدادرسانی به شهروندان در سطح شهر حاضر شوند .

وی افزود : با شروع بارندگیها موج تماسهای تلفنی با سامانه 125 ستاد فرماندهی عملیات سازمان آغاز و پرسنل حاضر در این ستاد با توجه اعلام حوادث از سوی شهروندان ایستگاههای محدوده مورد نظر را جهت امدادرسانی اعزام نمودند.

ایشان خاطر نشان ساخت:  بنا بر اعلام ستاد فرماندهی عملیات از ساعت 16 عصر روز جمعه  تا ساعت 8 صبح روز شنبه تعداد بیش از 350 تماس تلفنی  با سامانه 125 ستاد فرماندهی عملیات سازمان آتش نشانی حاصل شد و طی آن  34 مورد عملیات ازسوی آتش نشانان انجام گرفت که 26 مورد آن مربوط به امدادو نجات از قبیل آب گرفتگی منازل مسکونی و واحدهای تجاری ، گیر کردن خودرو در آب ، تصادف و واژگونی خودرو ، افتادن درخت و محبوس شدن در کابین آسانسور به علت نوسانات برقی می باشد و 8 مورد دیگر مربوط به اطفای حریق اعم از حریق منزل مسکونی ، خودرو و ... می باشد. وی اضافه نمود : که طی حضور آتش نشانان در سطح شهر و حین برگشت از عملیاتهای فوق دهها مورد عملیات مربوط به امدادرسانی به خودروهای گرفتار شده در آبگرفتگی معابر  نیز توسط آتش نشانان صورت گرفت. وهمچنین چندین مورد حادثه مربوط به سقوط درخت و گرفتگی جویها که باعث آب گرفتگی معابر شده بود به سازمان فضای سبز و مدیریت پسماند جهت رفع مشکل اطلاع رسانی شد. ضمنا تعدادی از تماسها مربوط به حوزه کاری امداد و اتفاقات برق و گاز بوده که به مراجع مربوطه اطلاع رسانی گردید.

سرپرست سازمان آتش نشانی در پایان با اشاره به اینکه با توجه به جلسات منظم ستاد مدیریت بحران شهرداری بابل هماهنگی خوبی بین واحدها و سازمانهای مربوطه در مواجهه با این بحران وجود داشت اظهار نمود : از شهردار محترم، معاون محترم خدمات شهری  ومدیران محترم سازمانهای شهرداری که با حضور به موقع همکاری لازم  را در روند امداد رسانی ها داشتند تقدیر و تشکر می نمایم همچنین از حضور معاون محترم و فرماندار ویژه شهرستان بابل در ستاد فرماندهی عملیات سازمان آتش نشانی جهت آگاهی از روند امدادرسانی ها قدردانی می نمایم.

امداد رسانی آتش نشانان در پی بارندگی شدید و آب گرفتگی معابر
برو به بالا