پیام روز
     پیام ایمنی : كارخود را با توجه به مقررات ايمني انجام دهيد.     پیام ایمنی : با توجه به آموزش موازین ایمنی ، حافظ سرمایه های جانی ومالی خود باشید.     پیام ایمنی : در جشنها هنگام استفاده از برف شادی جوانب احتیاط را رعایت فرمایید/از آنجایی که مواد تشکیل دهنده برف مصنوعی داخل اسپری ها، به شدت قابل اشتعال است در مواجهه با شعله و جرقه سریعا اتش می گیرید     در چهارشنبه اخر سال مواظب فرزندان خود باشیم     بیائید همه با هم در کنار خانواده چهارشنبه آخر سال را به جشن مهرورزی و دوستی تبدیل نمائیم     خطر گاز co را جدی بگیرید : زرد و نارنجی بودن شعله وسایل گازسوز نشان از فضای بدون اکسیژن است. شعله وسایل گازسوز مانند بخاری یا آبگرمکن و ... حتما باید آبی باشد. زمانی که رنگ آن زرد و نارنجی شود نشان از محیط فاقد اکسیژن و زمینه‌ساز خطر و احتمال مسمومیت با گاز منوکسیدکربن است. ✅ فرهنگ ایمنی ✅ شهر ایمن روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل      زهرای بتول دختری آوردست : ولادت با سعادت بانوی تاریخ‌ ساز حضرت زینب(س) و روز پرستار بر عموم شیعیان به‌ویژه سپیدپوشان مدافع سلامت مبارک باد.

آتش سوزی گسترده ساختمان قدیمی با کاربری تجاری، آموزشی و انبار در میدان ۱۷ شهریور بابل ، تلاش آتش نشانان مانع از سرایت آتش به ساختمانهای همجوار شد.

شنبه 18 خرداد 1398

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل ، حادثه آتش سوزی ساختمان قدیمی با یک طبقه فوقانی در میدان ۱7 شهریور بابل در ساعت ۷:۱۴ صبح روز جمعه ۱۷ خرداد طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵  ستاد فرماندهی وکنترل عملیات سازمان اعلام شد که بلافاصله تیم های عملیاتی ایستگاههای یک ، دو ، چهار و پنج به محل حادثه اعزام و عملیات اطفای حریق را آغاز نمودند.

 

بنابراین گزارش، کاربری این ساختمان در طبقه همکف انبار وفروشگاه کتاب قلم چی به همراه یک واحد تجاری ساعت فروشی و یک واحد مشاور املاک بوده که از طبقه فوقانی آن به عنوان دفتر نمایندگی کانون فرهنگی آموزش قلم چی استفاده می شد .

 

بافت فرسوده و نوع مصالح ساختمان مزبور که اغلب از چوب و نی بوده باعث گسترش سریع آتش گردید و آتش نشانان ضمن عملیات اطفای حریق اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرایت حریق به ساختمانهای همجوار که اغلب آنها نیز دارای بافت قدیمی بودند را انجام داده و در این امر موفق عمل نمودند.

 

گفتنی است در این عملیات که  بیش از ۴ ساعت به طول انجامید   ۴۵ آتش نشان به همراه  ۸دستگاه خودرو شامل ۵ دستگاه خودروی عملیاتی ، یک دستگاه خودروی نردبان دار و دو دستگاه خودروی پشتیبانی آب رسان حضور داشته اند. ضمن اینکه یک خودروی پشتیبانی از آتش نشانی امیرکلا نیز در محل حریق حضور یافت .

 

شایان ذکر است با توجه به حجم آتش و مصالح مصرفی ساختمان هر لحظه امکان ریزش و وقوع حادثه برای آتش نشانان وجود داشت که با انجام اقدامات ایمنی خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.

 

از آغازین لحظات وقوع حادثه مهندس نیازی فر سرپرست به همراه معاونت سازمان در محل حادثه حضور داشته و بر عملیات آتش نشانان نظارت داشتند.

 

 علت دقیق حادثه نیز با حضور  کارشناسان علت یابی سازمان در حال بررسی می باشد.

 

جمعه ۱۷ خرداد

آتش سوزی گسترده  ساختمان قدیمی با کاربری تجاری، آموزشی و انبار در میدان ۱۷ شهریور بابل ، تلاش آتش نشانان مانع از سرایت آتش به ساختمانهای همجوار شد.   آتش سوزی گسترده  ساختمان قدیمی با کاربری تجاری، آموزشی و انبار در میدان ۱۷ شهریور بابل ، تلاش آتش نشانان مانع از سرایت آتش به ساختمانهای همجوار شد.   آتش سوزی گسترده  ساختمان قدیمی با کاربری تجاری، آموزشی و انبار در میدان ۱۷ شهریور بابل ، تلاش آتش نشانان مانع از سرایت آتش به ساختمانهای همجوار شد.   آتش سوزی گسترده  ساختمان قدیمی با کاربری تجاری، آموزشی و انبار در میدان ۱۷ شهریور بابل ، تلاش آتش نشانان مانع از سرایت آتش به ساختمانهای همجوار شد.
برو به بالا