پیام روز
     پیام ایمنی : كارخود را با توجه به مقررات ايمني انجام دهيد.     پیام ایمنی : با توجه به آموزش موازین ایمنی ، حافظ سرمایه های جانی ومالی خود باشید.     پیام ایمنی : در جشنها هنگام استفاده از برف شادی جوانب احتیاط را رعایت فرمایید/از آنجایی که مواد تشکیل دهنده برف مصنوعی داخل اسپری ها، به شدت قابل اشتعال است در مواجهه با شعله و جرقه سریعا اتش می گیرید     در چهارشنبه اخر سال مواظب فرزندان خود باشیم     بیائید همه با هم در کنار خانواده چهارشنبه آخر سال را به جشن مهرورزی و دوستی تبدیل نمائیم     خطر گاز co را جدی بگیرید : زرد و نارنجی بودن شعله وسایل گازسوز نشان از فضای بدون اکسیژن است. شعله وسایل گازسوز مانند بخاری یا آبگرمکن و ... حتما باید آبی باشد. زمانی که رنگ آن زرد و نارنجی شود نشان از محیط فاقد اکسیژن و زمینه‌ساز خطر و احتمال مسمومیت با گاز منوکسیدکربن است. ✅ فرهنگ ایمنی ✅ شهر ایمن روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل

آتش سوزی در انبار گوگرد اداره دامپزشکی بابل

پنج شنبه 14 آذر 1398

‍  به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل صبح امروز در پی وقوع آتش سوزی در انبار گوگرد اداره دامپزشکی شهرستان بابل بلافاصله سه اکیپ عملیاتی اطفاء حریق و امداد و نجات شامل ۱۶ آتش نشان از ایستگاه شماره یک سازمان به محل حادثه واقع در خیابان شهید ابوالحسنی اعزام شدند.

 بنا بر این گزارش سید مازیارحسنی سرپرست سازمان که به همراه آتش نشانان اعزامی در محل حادثه حضور و بر انجام عملیات نظارت داشته در این خصوص اظهار نمود: این آتش سوزی در محل دپوی مواد شیمیایی،گوگرد و مواد دارویی در مکان ناایمن به وقوع پیوست و زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند آتش شعله ور بود.

وی در ادامه افزود:تیم عملیاتی بلافاصله با استفاده از تجهیزات انفرادی و دستگاه تنفسی به سرعت خود را به کانون اصلی حریق رسانده و با استفاده از تجهیزات اطفایی و عملیات تهویه، پس از حدود یک ساعت تلاش نفس گیر حریق را مهار نمودند.

ایشان ادامه داد:آتش نشانان با اطمینان از اطفا کامل حریق اقدام به جداسازی کیسه های گوگرد و سایر مواد موجود در محل نموده و پس از ایمن سازی محل حادثه و رفع آلودگی از تجهیزات فردی و اطفایی به عملیات خود خاتمه دادند.

ایشان در پایان با اشاره به اهمیت رعایت دستورالعمل های ایمنی و نکات مربوط به نشت و آتش سوزی مواد شیمیایی گفت:شناسایی مخاطرات مواد شیمیایی و ارزیابی آنها به جهت کاهش پیامدهای سوء حوادث شیمیایی بسیار موثر خواهد بود.

چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸

روابط عمومی سازمان آتش نشانی بابل

آتش سوزی در انبار گوگرد اداره دامپزشکی بابل
برو به بالا