پیام روز
     پیام ایمنی : كارخود را با توجه به مقررات ايمني انجام دهيد.     پیام ایمنی : با توجه به آموزش موازین ایمنی ، حافظ سرمایه های جانی ومالی خود باشید.     پیام ایمنی : در جشنها هنگام استفاده از برف شادی جوانب احتیاط را رعایت فرمایید/از آنجایی که مواد تشکیل دهنده برف مصنوعی داخل اسپری ها، به شدت قابل اشتعال است در مواجهه با شعله و جرقه سریعا اتش می گیرید     در چهارشنبه اخر سال مواظب فرزندان خود باشیم     بیائید همه با هم در کنار خانواده چهارشنبه آخر سال را به جشن مهرورزی و دوستی تبدیل نمائیم     خطر گاز co را جدی بگیرید : زرد و نارنجی بودن شعله وسایل گازسوز نشان از فضای بدون اکسیژن است. شعله وسایل گازسوز مانند بخاری یا آبگرمکن و ... حتما باید آبی باشد. زمانی که رنگ آن زرد و نارنجی شود نشان از محیط فاقد اکسیژن و زمینه‌ساز خطر و احتمال مسمومیت با گاز منوکسیدکربن است. ✅ فرهنگ ایمنی ✅ شهر ایمن روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل

آمادگی سازمان آتش نشانی بابل جهت بازدید و ارائه نظرات کارشناسی به مجموعه های نگهدارنده مواد شیمیایی

یکشنبه 17 آذر 1398

fه گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل  سید مازیار حسنی سرپرست سازمان  از آمادگی این سازمان برای بازدید ایمنی  و ارائه نظرات کارشناسی به مجموعه هایی که اقدام به انبار و نگهداری از مواد شیمیایی و سریع الاشتعال مینمایند خبر داد.

بنا براین گزارش  ایشان با اشاره به آتش سوزی اخیر مواد شیمیایی در بابل اظهار کرد: اواسط هفته گذشته آتش سوزی در محل دپوی مواد شیمیایی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن سه اکیپ عملیاتی از ایستگاه به محل اعزام شده  که خوشبختانه با تلاش اتش نشانان شعله‌های آتش مهار شد، اما آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد ضرورت پیشگیری، تهیه شناسنامه ایمنی،ارائه تمهیدات مناسب و مقابله صحیح و اصولی به جهت جلوگیری از حوادث و مقابله با مخاطرات ناگوار آن است.

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی با عنایت به توصیه ها ودستورات شهردار محترم جناب آقای سید مجتبی حکیم در این خصوص و براساس وظیفه نسبت به بازدید ایمنی از این مراکز  اقدام می‌کند، گفت: سازمان آتش‌نشانی این آمادگی را دارد که از همه انبارهای موادشیمیایی و سریع الاشتعال بازدید ایمنی انجام دهد.


ایشان ادامه داد:‌ پس از حضور کارشناسان سازمان  از امکانات و تجهیزات اطفای حریق مجموعه ها بازدید و موارد ناایمن و خطرآفرین نیز شناسایی می‌شود،همچنین رعایت دستورالعمل ایمنی انبارش مواد شیمیایی و تهیه  چک لیست ایمنی انبار مواد شیمیایی مورد تاکید کارشناسان این سازمان خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمامی این اقدامات به شکل رایگان انجام می‌شود، گفت:کارشناسان آتش‌نشانی این موارد را شناسایی و اعلام می‌کنند که مالکین و مسئولان مربوطه باید پیگیری‌های لازم را در خصوص رفع نقایص و ایجاد ایمنی پایدار در مجموعه خود را برقرار نمایند.
   
وی در پایان خاطر نشان کرد:کلیه شهروندان،مدیران یا مسئولان جهت بازدید ایمنی از مجموعه های خود می‌توانند با مراجعه یا مکاتبه با سازمان  آتش‌نشانی درخواست خود را مطرح کرده تا در سریع‌ترین زمان ممکن، کارشناسان ایمنی سازمان آتش‌نشانی به محل اعزام شوند.

 آمادگی سازمان آتش نشانی بابل جهت بازدید و ارائه نظرات کارشناسی به مجموعه های نگهدارنده مواد شیمیایی
برو به بالا