به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل با گرم شدن هوا و با توجه به افزایش چشمگیر حوادث در سطح شهر سید مازیار حسنی مدیرعامل سازمان نکاتی را جهت پیشگیری از وقوع حوادث به شهروندان محترم توصیه نمود.

سید مازیار حسنی مدیرعامل:

با آغاز فصل تابستان و افزایش دمای هوا وقوع حوادث و درخواست امداد از سازمان آتش نشانی بابل به شدت افزایش یافته است بطوریکه آتش نشانان بابلی طی شبانه روز گذشته به ۳۷ عملیات رسیدگی نمودند که با رعایت نکات ایمنی و انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان ا ز وقوع تعداد قابل توجهی از این حوادث جلوگیری نمود.

باتوجه به اینکه بسیاری از حوادث ناگوار با شروع فصل تابستان مربوط به مسائل برقی است به شهروندان محترم توصیه میگردد حتی الامکان نسبت به سرویس و نوسازی سیم کشی و ادوات برقی و نصب فیوزهای محافظ جان اقدام نموده و با توجه به احتمال قطعی برق در این فصل مدیران ساختمان ها نسبت به تهیه کلیدهای آسانسور و آموزش مهارت های لازم جهت نجات محبوسین در مواقع لزوم مبادرت نمایند و حتما نسبت به نصب باتری اضطراری و سرویس دوره ای سامانه برق ساختمان و آسانسور اقدام نموده و در صورت بروز هر گونه آتش سوزی یا حوادث با شماره تلفن های ۱۲۵ تماس حاصل نمایند.

نشت در سیستم سوخت‌رسانی و ایراد در سیستم برقی خودرو با توجه به سیم کشی سراسری خودرو از شایع‌ترین دلایل آتش سوزی در خودروهاست بهترین راه برای کاهش شانس آتش سوزی سیستم سوخت رسانی و الکتریکی، مطمئن بودن از تعمیر و نگهداری به موقع خودرو است.

سهل انگاری در تعویض سیم کشی های کهنه،قطعات فرسوده،واشرهای مستعمل و … از جمله مواردی است که خطر آتش سوزی خودرو ها را به شدت افزایش می دهد.بر اساس یک برنامه ریزی دقیق تعمیرات و نگهداری خودرو را انجام دهید.

رانندگان برای مهار و اطفای حریق باید همیشه یک دستگاه کپسول خاموش کننده از نوع پودر و گاز درخودرو داشته باشند و نحوه استفاده از آن و همچنین راه های مقابله با آتش سوزی اتومبیل و پیشگیری از آن را فرا بگیرند زیرا داشتن یک کپسول آتش نشانی آماده بکار در خودروی ما میتواند شعله های کوچک آتش را قبل از اینکه تبدیل به یک حریق بزرگ شود خاموش نماید.

روابط عمومی سازمان آشت نشانی بابل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *