حراست

مسئول واحد حراست : آقای عیسی خوشخو

گزیده ای از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جایگاه حراست

باید با مردم مرتبط باشید، اطلاعات مردمی برای شما ناگزیر است، شما با همه سرویسهای اطلاعاتی دنیا که بعضی شان تجهیزات و ابزارهای خیلی پیشرفته دارند فرق دارید، رابطه خود را با مردم محکم کنید، کاری کنید مردم باشما قربه الی الله همکاری کنند.

مهمترین وظیفه مسئولان، خدمت به مردم است، زیرا فلسفه وجودی حکومت در اسلام انجام امور مردم و خدمت رسانی به مردم است.

عشق ورزی و محبت واقعی به مردم و رفتار همراه با لطف و محبت به آنان از وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی است و مسئولان در برخورد با لغزشهای احتمالی مردم باید همراه با عفو و گذشت برخورد نمایند.

چشم پوشی از خطاهای قابل اغماض مردم را متفاوت از برخورد با قانون شکنان و گروه ها و باندهای خاص منفعت جو و قدرت طلب بدانید، منفعت عامه مردم بر منفعت گروه های خاص مقدم است و اغماض از خطاها و سود جوئی های این گروه ها و باندها ظلم و بی عدالتی است.

همواره مردم نقاط خاصی از عملکرد دولت ها و مسئولان همچون کفایت، قدرت دفاع از هویت ملی، امانتداری و ارتباط با مردم را مورد قضاوت قرار می دهند که این مسئله باید به عنوان یک ملاک و عبرت مورد نظر دولت ها باشد. زیرا قضاوتها در مورد آنها تکرار خواهد شد.

امنیت در سیره معصومین

دستور حضرت علی (ع) به مالک اشتر (امنیت حفاظت پرسنل و امنیت داخلی )

بازرسان مخفی راستگو را به نزد مردم بفرست تا در پنهاني و به طور مخفيانه درباره آنان نظارت و بازرسي كنند. اين كار به جهت انگيزه دادن به آنان است تا در مسووليت خود به خوبي رعايت امانت را كرده و با زيردستان خود به نرمی رفتار کنند.

حضرت علی (ع) كسب خبر از كارگزاران را براي حفظ خود آنان از لغزش ها، امري لازم بر مي شمارد. همچنين از نامه هاي حضرت علي(ع) بر مي آيد كه حضرت كارگزاران خود را به نحو شايسته اي كنترل ميكرده است.

نامه ايشان به اشعت بن قيس، كارگزار ايشان در آذربايجان، نامه ايشان به نعمان عجلان، كارگزار وي در بحرين، نامه به عبدالله بن عباس، كارگزار ايشان در بصره و نامه ايشان به عثمان بن حنيف انصاري در بصره و… همه نشان از زيركي و احاطه اطلاعاتي حضرت درباره كارگزاران است. نامه ايشان به عثمان بن حنيف در بصره نشان از احاطه كامل اطلاعاتي آن بزرگوار بر كارگزار خويش دارد.

«امِا پس از حمد و درود بر پيامبر اسلام(صلي الله عليه و آله و سلم) اي پسر حنيف، به من خبر رسيده است كه يكي از جوانان بصره تو را به طعام دعوت كرده است و به سوي آن شتابان و با عجله رفته اي و خورشت رنگارنگ و گوارا و لذيذ براي تو آورده اند، پس بنگر به آن غذايي كه دندان هايت را برآن فشرده اي و آن را ميجوي و…»

شهروندان گرامی

واحد حراست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بابل در راستای رهنمود‌های مقام معظم رهبری، خدمت صادقانه، عالمانه ، پیگیر و تاثیر گذار به شهروندان را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و در همین ارتباط به اطلاع شما همشهریان عزیز میرساند که ستاد خبری این حراست بمنظور نظارت بر سلامت مجموعه و کارکنان و همچنین شناسائی مشکلات و معضلات و پیشگیری از آن آماده دریافت اخبار، نقطه نظرات و انتقادات شما شهروندان عزیز می‌باشد. بدیهی است حراست می‌تواند از دریافت این اخبار و اطلاعات زلال مردمی خدمات ارزشمندی در اطلاع رسانی بموقع و مؤثر و اصلاح فرآیند‌ها و در نتیجه ایجاد رضایت بین شهروندان و کارکنان ارائه نماید.امیدواریم در انجام این امر خطیر ما را یاری نمائید.

تلفن مستقیم و دورنگار: 32369917