سید مازیار حسنی:
🔹۷ مهر روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی نامگذاری ‌شده‌است
🔹️در روز ۷ مهر ١٣۵٩ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهرهای اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می‌شود.
🔹️طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ١٣٧٩ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد.
🔹️شهر بابل دارای ۷ ایستگاه عملیاتی در شهر می‌باشد که خدمات شهرستانی ارائه می‌دهد. دو ایستگاه شهید سلیمانی و فاطری در دو سال اخیر به بهره‌برداری رسید.
🔹️بودجه‌های ما بر اساس محدوده شهری تعریف می‌شود ولی گستره خدمات ما تا ۷۰ کیلومتری بابل هم می‌رسد.
🔹️ما در استان بیشترین ايستگاه‌ها را داریم و شهروندان در هر نقطه از بابل با سامانه ١٢۵ تماس بگیرند از خدمات سازمان بهره‌مند خواهند شد.
🔹️سازمان در سه حوزه عملیات، پیشگیری و آموزش فعالیت می‌کند.
🔹️در حوزه پیشگیری اماکن و نقاط پر خطر بازدید و تذکرات لازم صادر می‌شود. تمامی ساخت و سازهای بابل در پایان کار باید تاییدیه ایمنی را از سازمان بگیرند. هر چه تعداد اماکن ایمن بیشتر باشد به نفع سازمان خواهد بود
🔹️حوزه آموزش در دو قسمت شهروندی با تمرکز روی مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها است و برنامه ما در سال جاری آموزش ده هزار نفر است
🔹️حوزه دوم آموزش، آموزش درون‌سازمانی برای بروز بودن همکاران سازمان است که ١١ دوره با حضور مربیان ملی برگزار کردیم و ۴۶۹ مورد آموزش نیز در واحدها برگزار گردید
🔹️آموزش و پیشگیری کاهش شدیدی در آمار حوادث خواهد داشت.
🔹️در شش ماه گذشته ١٧٣٩ مورد عملیات داشتیم. که ٩١۵ مورد آتش‌سوزی و ٨٢۴ مورد امدادونجات بود
🔹️در حوزه پیشگیری ١٢۴٧ مورد داشتیم که ٢٣۴ صدور پروانه، ١۴٩ مورد صدور پایان کار بود.
🔹️از شهردار محترم و اعضای شورا به دلیل نگاه خاص و حمایتی از آتش‌نشانی تشکر میکنم
🔹️به دلیل نبود تجهیزات و امکانات، بسیاری از آتش‌نشانان در شهرهای مختلف جان خود را از دست می‌دهند ولی در بابل تجهیزات انفرادی تنفسی برای پرسنل آتش‌نشانی بابل تدارک دیده شده‌‌است.
🔹️نردبان و بالابر نقش بسیار مهمی در اطفای حریق در آپارتمان‌ها دارد. در استان چهار دستگاه نردبان وجود دارد که مربوط به چند دهه قبل می‌باشد.
🔹️نردبان ٣٢ متری موجود در آتش‌نشانی بابل با اعتبار ۴ میلیارد تومان در حال بروزرسانی می‌باشد.
🔹️۴ دستگاه مزدا دو کابین برای مجموعه آتش‌نشانی در حال خرید است.

شنبه، ۸ مهر ۱۴۰۲.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *